Bicyklovanie po Bratislave sa stáva pomaly každodenným životným štýlom, moderným trendom či jedným z časovo najrýchlejších presunov v rámci mesta. Nie je len pre mladých, ktorí podľahli mestskému trendu „retro bicyklov“, ale aj pre nadšencov zdravého životného štýlu a športu, ktoré im Bratislava a jeho očarujúce okolie dostatočne poskytuje. Malebné Karpaty, zjazd z Koliby alebo si len tak vychutnávať krásu historickej časti mesta, či nábrežia Dunaja.

Kde si môžete bezpečne odparkovať svojho dvojkolesového tátoša?

Ruku na srdce. Bezpečné odkladanie bicyklov v Bratislave je v porovnaním s ostatnými hlavnými mestami Európy skoro nemožné. Nemáte si kde poriadne uskladniť bicykel, stojany na bicykle sú v hroznom stave, nie sú chránené a je ich žalostne málo. Keď sa už rozhodneme odložiť bicykel, je vysoká pravdepodobnosť že ho už nemusíme nájsť na mieste, kde sme ho uzamkli o stojan.


Myslíte si, že zámok váš bicykel dostatočne ochráni? 

Mýlite sa! Len pár sekúnd stačí zlodejom nato, aby vám ho ukradli alebo rozobrali. Počas obdobia Covid pandémie počet krádeží bicyklov výrazne narástol. Vychádzajúc z národných štatistík nahlásených krádeží bicyklov môžeme skonštatovať, že minulý rok bolo v Európe ukradnutých viac ako 3 milióny bicyklov, čo predstavuje v prepočte cca 340 bicyklov ukradnutých za hodinu. Predajcovia bicyklov vás pritom tlačia na kúpu drahých a osvedčených značiek, ktoré sú lákadlom aj pre zlodejov. Najviac záznamov krádeží majú značky bicyklov ako Specialized, Trek a Giant. Nebodaj vlastníte aj vy túto značku? 

V Bratislave sa vyšplhali krádeže bicyklov za posledné 2 roky o trojnásobok

Podľa národnej štatistiky za minulý rok sa počet krádeží len v rámci Bratislavy vyšplhal o viac ako 110 %, nehovoriac o tom, že väčšina prípadov ostáva stále nenahlásených. Kradnú sa hlavne drahšie značky bicyklov, elektrobicykle a kolobežky, ktoré ľahko vedia zlodeji speňažiť. Krádeže bicyklov z garáží, z uzamknutých pivníc, či dokonca z balkónov nie sú vôbec v Bratislave ojedinelé. Čudujete sa, prečo tomu tak je? Veľa nájomníkov v bytovom dome má kľúče k spoločným priestorom a zariadeniam, či už ide o pivnicu alebo kočíkarne. Zabezpečenie je prakticky nulové a vykradnúť tieto priestory nie je vôbec ťažké. Kamerový záznam? Veľa šťastia! Záznamy z večerných hodín nie sú najkvalitnejšie. 


Ako si mám teda bezpečne ochrániť svoj bicykel? 

V prvom rade, ak vaše spoločné priestory či pivnice nie sú vôbec zabezpečené proti zlodejom (chýbajú kvalitné bezpečnostné dvere proti krádeži, viacbodová prekážka, kvalitný zámok,…) uskladnite si bicykel doma! Samozrejme, táto možnosť prináša aj veľa nevýhod, málo priestoru na uskladnenie, nečistota z bicykla, znehodnotenie stien bytu alebo rámu bicykla, atď.

Už ste počuli o bezpečnom uskladnení bicyklov v Bratislave so servisom v cene?

Priniesli sme osvedčené riešenie, ktoré rieši nedostatok odkladacieho priestoru, zvyšuje komfort a je na 110 % účinný voči zlodejom! Bezpečné uskladnenie bicyklov priamo v Bratislave so servisom v cene! Vaše bicykle si odteraz môžete bezpečne u nás uskladniť na ľubovoľnú dobu. Nemusíte si lámať hlavu s dopravou, my si váš bicykel vyzdvihneme a kedykoľvek vrátime. Za ten čas sa o neho poriadne postaráme, očistíme, opravíme a pripravíme na ďalšiu jazdu. V našich čistých a zabezpečených priestoroch s nepretržitou 24/7 strážnou službou a bezpečnostným systémom bude každý bicykel v skvelých rukách. 

Nákupný košík